مشاوره بخش شنوایی شناسی و سمعک بیمارستان فوق تخصصی ساسان

مشاوره شنوایی

filler image
filler image
filler image

آگاهی از کم شنوایی و مشکلات ناشی از آن و همچنین شناخت سمعک و عملکرد آن نیازمند مشاوره های کاملا تخصصی است. بهترین فردی که می تواند در تهیه و خرید سمعک به شما کمک کند، شنوایی شناس (ادیولوژیست) می باشد که درزمینه شناسایی، تشخیص، توانبخشی و پایش بیماری های دستگاه شنوایی و دهلیزی گوش تخصص دارد.

جهت انتخاب مناسب ترین سمعک باید به سه نکته توجه کنیم: ۱- اندازه سمعک ۲-.فناوری های سمعک 3.قیمت سمعک در اصل دو نوع سمعک وجود دارد. ۱- سمعک پشت گوشی (BTE) ۲- سمعک داخل گوشی یا سمعک نامریی (ITE) مدلهای سمعک پشت گوشی در پشت و بالای لاله گوش قرار می گیرند و با یک لوله به قالب داخل کانال گوش منتقل می گردند سمعک های داخل گوشی ، در داخل گوش قرار می گیرند و دیدن آن سختتر است .


انواع تست شنوایی سنجی

تست شنوایی سنجی نوزادان

تست شنوایی سنجی نوزادان شامل آزمون انتشار آتواکوستیک (OAE) و آزمون پاسخ ساقه‌ی مغز به صوت (AABR) می‌باشد. تست OAE برای یافتن حرکت امواج صوتی در قسمت داخلی گوش نوزاد انجام می‌شود. یک صدای تیک تاک فرستاده می‌شود و گوش آزمایش می‌شود که آیا فوراً به این صدا پاسخ می‌دهد یا خیر. در تست AABR، مغز نوزاد با استفاده از سنسورهایی به کامپیوتر وصل می‌شود. صدای تیک تاک با استفاده از گوشی‌های کوچکی که در گوش نوزاد قرار داده می‌شوند فرستاده شده و سپس فعالیت امواج مغزی مورد آزمون قرار می‌گیرند.

  • about-me

تست ادیومتری

اولین گام در راستای بررسی وضعیت شنوایی شما، مراجعه به متخصص شنوایی (ادیولوژیست) جهت انجام تست های ساده شنوایی‌ است.برای انجام این تست، فرد در یک اتاق آکوستیک (اتاق ساکت) قرار می‌گرد. سپس کارشناس شنوایی سنجی برای این که آستانه شنوایی هر گوش را اندازه گیری کند، فرکانس‌های مختلفی را با استفاده از یک دستگاه به اسم ادیومتر تولید می‌کند.

  • about-me

تست تمپانومتری

تمپانومتری آزمایشی برای مشخص نمودن عملکرد گوش میانی و سلامت حرکت پرده گوش انسان است. تست تمپانومتری وجود مایع در گوش میانی- عفونت گوش میانی- پارگی پرده گوش را مشخص می کند.در این تست یک لوله (پروب) درون کانال گوش شما قرار می گیرد. این وسیله، فشار هوا را در گوش شما تغییر می دهد تا پرده گوش بر اثر تغییرات فشار هوا، به عقب و جلو حرکت کند.

  • about-me

تهران-بلوار کشاورز-طبقه اول-بخش شنوایی شناسی و سمعک بیمارستان فوق تخصصی ساسان.

ON first Floor. Department of Audiology and Hearing Aids of Sasan Hospital- keshavars Boulevard-Tehran-Iran

تماس با ما

تلفن:۰۲۱۸۸۹۹۱۸۵۹
تلفن:۰۹۱۲۷۲۰۰۴۸۷
ایمیل: hshmolok@gmail.com